Speciální regály

Speciální regály

Konzolový regál Sequoia

Technické údaje:

 • Maximální nosnost sloupce: 22 200 kg
 • Výška sloupce: 3000 - 9 000 mm
 • Vzdálenost mezi sloupci na výšku: 600 – 3 000 mm
 • Délka ramen: 500 – 2 000 mm
 • Rozměry stojin: (250 – 300 – 350 – 400 – 450) x 150 mm
 • Tloušťka stojin: 2 – 3 – 4 mm

Popis:

Konzolové (slangově rovněž stromečkové regály) naleznou praktické využití především tam, kde je potřeba skladovat tyčový nebo deskový materiál či atypické palety. Pro skladování různých typů trubek, tyčí, lišt, desek, plechů, lamel a dalšího podobného materiálu je tedy konzolový regál Sequoia ideálním řešením. Náš konzolový regál lze dále navrhnout v jednostranné nebo oboustranné konstrukční variantě s tím, že obě varianty lze používat jak pro ruční zakládání materiálu, tak pro strojové zakládání. Stejně tak je možné regál instalovat jak do vnitřních, tak venkovních prostor, kde je možné regály doplnit o zastřešení. Hlavním rozlišovacím prvkem regálového systému Sequoia je pak především jeho robustnost, a to od široké šroubované základny, přes silné sloupy, až po ramena uchycená pomocí speciálně tvarovaných zámků.

Sloupy u regálu Sequoia jsou navíc lakovány rovněž z vnitřní strany, což podporuje ochranu a odolnost materiálu. Kuželové šrouby, které jsou zde použity, jsou navíc speciálně vyráběny pro tento konzolový regál a zajišťují větší bezpečnost a snadnou montáž a demontáž, což je výhodné pro případné přestavení regálu v případě změny logistických požadavků vašeho skladu. Jak sloupy, tak ramena u konzolového regálu Sequoia jsou navíc vyráběny v různých rozměrech a nosnostech, takže se tento systém dá ideálně přizpůsobit různorodým skladovacím požadavkům. Patentované pojistky ramen jsou navíc vyráběny litím, namísto vyrážením, což umožňuje modelovat její tvar pro získání vyšší stability, a to díky speciální drážce vytvořené v místě kontaktu s konstrukcí. Pro snazší manipulaci zboží je pak základna konzolového regálu opatřena navařenou ocelovou deskou, která zakrývá vyčnívající prvky regálu.

Stabilitu a pevnost regálového systému Sequoia dále podporují křížové ocelové výztuhy, které spojují jednotlivé sloupy regálu a mají nadstandardní průměr 42 mm. Na konci každého ramene je navíc otvor pro umístění kolíku, který zabraňuje vyklouznutí materiálu z ramen.

Fotogalerie:

Příslušenství:

Sequoia

Mammuth

Technické údaje:

 • Maximální nosnost rámu: 90 000 kg
 • Výška sloupce: 3 000 - 6 000 mm
 • Délka nosníků: 1875 – 4450 mm
 • Hloubka rámu: 600 – 1400 mm
 • Rozměry stojin: (250 – 300 – 350) x 150 mm
 • Tloušťka stojin: 3 – 4 mm

Popis:

Regálový systém Mammuth je výjimečný především svou robustní a kvalitní konstrukcí nabízející vysokou nosnost, která se využije především ve skladech, kde je potřeba skladovat těžké předměty, jako například ocelové plechy, cívky, odlitky, válcovanou ocel, atd. Díky variabilitě prvků, ze kterých se tento regálový systém skládá, je navíc možné jej nakonfigurovat dle aktuálních logistických požadavků klienta. Regál Mammuth je navíc možné instalovat jak do vnitřních, tak venkovních skladových prostor.

Stabilitu regálu pak zajišťují především zesílené diagonály mezi sloupy, které mají průměr 42 mm oproti standardním 30 mm, a dále speciální patentovaná protiskluzová pojistka nosníku. Tato pojistka je lisována do speciálního profilu s protiskluzovou drážkou, jenž umožňuje zajistit vysokou stabilitu regálového systému a dokáže odolávat vyššímu namáhání v místě uchycení nosníku ke sloupu. Při vyšším zatížení se navíc nosníky uchycují na dvou těchto pojistkách pro zvýšení bezpečnosti a stability. Právě dvojité uchycení speciálních nosníků je jedním z tajemství, které umožňuje tomuto regálovému systému docílit 18 tunové nosnosti na jedno patro.

Regálový systém Mammuth je rovněž možné doplnit o držáky na cívky nebo o speciální příčníky na nepaletizované zboží.

Fotogalerie:

Příslušenství:

Mammuth